Aktualności

Poszukiwany przekroczył dozwoloną prędkość, kierując bez uprawnień

Data publikacji 08.12.2022

Policjanci z grupy SPEED z grójeckiej komendy zatrzymali 31-latka, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna był poszukiwany, nie posiadał prawa jazdy, a jego pojazd badań technicznych. Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego najbliższy rok spędzi w areszcie.

Wczoraj patrol z grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w Brzostowcu na drodze wojewódzkiej nr 728 namierzył fiata, który przekroczył prędkość o 23 km/h. Mundurowi zatrzymali osobówkę do kontroli drogowej. Policjanci po przeprowadzeniu czynności z kierującym, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, zatrzymali mężczyznę. 

Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało bowiem, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz odsiadki 1 roku pozbawienia wolności. W dodatku 31-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Fiat którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został przez stróżów prawa zatrzymany i doprowadzony zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Grójcu do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz brak aktualnych badań technicznych. Zgodnie przepisami w przypadku kierującego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, policjant obligatoryjnie sporządza wniosek o jego ukaranie do sądu, a ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych i orzeka wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast złamanie tego zakazu jest już przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony