Aktualności

KORZYSTAJĄC Z APLIKACJI KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻESZ POMÓC OSOBOM BEZDOMNYM. WYSTARCZY TYLKO KLIKNĄĆ W LINK!

Data publikacji 14.12.2022

Korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców powiatu grójeckiego o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji dla Policji i innych instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach. Możesz to zrobić już teraz, klikając w poniższy link

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA


Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o wykorzystanie dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu. To ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących. Może być istotne w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach wynikających np. ze znacznego spadku temperatury.

Informacje o osobach bezdomnych wymagających pomocy można również przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Nie bądźmy obojętni dla osób będących w trudnej sytuacji. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Straż Miejską. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

 

Powrót na górę strony