Aktualności

Przedszkolaki odwiedziły dzielnicowego

Data publikacji 22.12.2022

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Policji w Nowym Mieście nad Pilicą. Dzieci osobiście mogły zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy z dzielnicowym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą gościli u siebie przedszkolaków. W trakcie wycieczki po posterunku mundurowi opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas, a w szczególności jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych. Z przedszkolakami rozmawiano o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i o tym jak zachować się w stosunku do osób obcych. Najmłodsi zwiedzili pomieszczenia dzielnicowego oraz mogli przyjrzeć się codziennej pracy mundurowych.

Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby. Spotkanie to było doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony