Aktualności

Płacił cudzą kartą, usłyszał zarzut

Data publikacji 20.01.2023

Policjanci z grójeckiej komendy ustalili i zatrzymali 51-latka, podejrzanego o kradzież karty płatniczej i dokonywanie płatności przy jej użyciu. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu 10 lat więzienia.

Do przywłaszczenia karty bankomatowej przez 51-latka doszło w ubiegłym tygodniu. Mężczyzna zabrał należącą do nieznajomej kartę bankomatową i w ciągu kilku dni użył jej 7-krotnie, płacąc zbliżeniowo za rożnego rodzaju zakupy. 

Ustaleniem sprawcy kradzieży karty zajęli się kryminalni. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 51-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Odpowie łącznie za 7 czynów - kradzież karty płatniczej i pieniędzy oraz 7 włamań do systemu bankowego. Za te przestępstwa grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do zwolenników płatności elektronicznych apelujemy o ostrożność. Przypominamy, aby przy korzystaniu z tego typu płatności właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu, czy terminala po zakończeniu transakcji.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony