Aktualności

Działania Grupy SPEED, kolejne przekroczenia prędkości

Data publikacji 30.01.2023

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami powiatu grójeckiego mieli okazję spotkać patrole Wydziału Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy działające w ramach Mazowieckiej Grupy „Speed”. Tym razem niechlubną rekordzistką była kierująca osobową skodą, która jechała z prędkością 131 km/h w terenie zabudowanym.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 52 wykroczenia na drogach powiatu grójeckiego, 49 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. 

W piątek w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km. 43-latkę na jazdę z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokosci 1500 zł i 13 punktami karnymi. Kobietaa straciła również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

W miniony wtorek po południu w Komarach pod Warką kierująca skodą w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 131 km/h! Wobec powyższego została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi, a prawo jazdy straciła na obligatoryjne 3 miesiące. 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony