Aktualności

Kradli kable telekomunikacyjne

Data publikacji 01.02.2023

Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże kabli telekomunikacyjnych na terenie powiatu grójeckiego. 22 i 27-latek usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.

Kradzieży kabli, za które mogą odpowiedzieć, było bowiem naprawdę wiele. Wstępnie oszacowano, że wynikające z nich straty mogą sięgać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzn zatrzymano po tym jak w minioną niedzielę, w nocy usiłowali dokonać kradzieży kabli telekomunikacyjnych pod Mogielnicą.

W nocy grójeccy policjanci otrzymali zgłoszenie od administratora linii telekomunikacyjnej informujące o próbie kradzieży kabla ze studzienki w Kaplinie pod Mogielnicą. Natychmiast na miejsce skierowano mundurowych z Grójca, którzy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn oraz narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów z Mogielnicy, pozwoliły na postawienie mężczyznom kilku zarzutów. Okazało się, że w ubiegłym roku ośmiokrotnie dokonali kradzieży kabli telekomunikacyjnych na terenie gminy Mogielnica i Błędów. 

22-letniemu mieszkańcowi gminy Grójec i 27-letniemu mieszkańcowi gminy Promna grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony