Aktualności

DZIAŁANIA GRUPY SPEED NA TERENIE POWIATU GRÓJECKIEGO

Data publikacji 09.03.2023

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach naszego powiatu. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 62 wykroczenia na drogach powiatu grójeckiego, 56 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne z uwagi na brak przeglądu technicznego. 

Zatrzymano także 2 prawa jazdy. 1 marca 29-latka jadąc osobowym golfem w Konarach przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. Nałożono na nią wysoki mandat i 13 punktów karnych. Następnie 3 marca br. w Michalczewie 42-letni kierujący hondą jechał z prędkością 101 km/h, w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h w terenie zabudowanym. Wobec mężczyzny zastosowano takie samo postępowanie mandatowe i punkty jak wobec kobiety. Oboje stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

Ponadto w dniach 27 lutego - 5 marca na terenie powiatu grójeckiego zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców oraz 7 mężczyzn, którzy kierowali wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia wydanemu przez sąd, dwóch z nich ponownie kierowało na podójnym gazie.

Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony