Aktualności

Działania Grupy SPEED, 3 promile i 5 zakazów

Data publikacji 14.03.2023

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach naszego powiatu. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Tym razem policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował busem posiadając w organizmie ponad 3 promile alkoholu i 5 aktywnych zakazów prowadzenia!

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 76 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 68 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne z uwagi na brak przeglądu technicznego. Ujawniono także nietrzeźwego kierującego pomimo aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów. 

W minioną sobotę o godzinie 18:20 policjanci z grupy SPEED w Grójcu ujawnili nietrzeźwego kierującego busem. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 3 promili. Po wylegitymowaniu kierowcą mercedesa okazał się mieszkaniec Grójca. Kiedy mundurowi sprawdzili go w systemach policyjnych okazało się, że 40-latek posiadał aż 5 aktywnych zakazów sądowych do kierowania pojazdem orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Wkrótce za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, brak prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony