Aktualności

Wpadł przez niezapięte pasy

Data publikacji 15.03.2023

Uwagę policjantów z Mogielnicy przykuł kierujący osobową skodą, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 20–latek w kieszeniach kurtki posiadał narkotyki. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę w Mogielnicy w oko miejscowych policjantów „wpadł” kierujący skodą octavią, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli mężczyzna był nerwowy. Okazało się, że prowadzący 20–latek posiada przy sobie środki odurzające. Policjanci w kieszeni kurtki ujawnili marihuanę. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ale wcześniej pobrano od niego krew w celu sprawdzenia czy nie kierował pod wpływem narkotyków. 

Mieszkaniec gminy Mogielnica za kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa otrzymał mandat karny. Usłyszał także zarzut posiadania środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. W zależności od wyników badań, może również odpowiadać za kierowanie pod wpływem środków odurzających. 

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony