Aktualności

ZGŁOSZENIE O PRZEKROCZENIU PRĘDKOŚCI NA KMZB POTWIERDZONE - KIERUJĄCA STRACIŁA PRAWO JAZDY

Data publikacji 17.04.2023

Policjanci z grójeckiej drogówki w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez Nowy Miedzechów i Kozietuły. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniosła 51-letnia kobieta, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Kolejna kierująca nie przyjęła mandatu, ta sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować. Mieszkańcy miejscowości Nowy Miedzechów właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo.

W miniony piątek zgłoszenie takie zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się przez tą miejscowość. Mundurowi namierzyli bmw, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h. 51-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 13 punktów karnych. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Dwa dni wcześniej w Kozietułach kierująca osobowym lexusem w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 117 km/h. Pani nie przyznała się do popełnionego wykroczenia i nie przyjęła nałożonej grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. 44-latka straciła już prawo jazdy na 3 miesiące. Ta sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony