Aktualności

Działania Grupy SPEED, KMZB i zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 02.05.2023

Policjanci z grójeckiej drogówki w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez Nowy Miedzechów. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł nastolatek, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 145 wykroczeń,136 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. 

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować. Mieszkańcy miejscowości Nowy Miedzechów właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo.

W minioną środę zgłoszenie takie kolejny raz zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się przez tą miejscowość. Mundurowi namierzyli infiniti, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Na 19-latka nałożono mandat karny w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktów karnych. Kwota mandatu była dwukrotnie wyższa z uwagi na kolejne przekroczenie prędkości w ostatnim czasie. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony