Aktualności

Chcieli czerpać korzyści z prostytucji

Data publikacji 18.05.2023

W wyniku działań w zakresie zwalczania procederu handlu ludźmi zatrzymano 2 osoby związane z sutenerstwem, czyli czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Para najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Radomia realizowali działania na terenie powiatu grójeckiego mające na celu zwalczanie procederu handlu ludźmi. Weryfikowali również informacje mogące wskazywać na proceder sutenerski. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy w ubiegłym tygodniu czynności dały podstawę do zatrzymania kobiety i mężczyzny, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji. 

Policjanci ustalili, że zatrzymani wspólnie i porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej chcieli udostępniać mieszkanie w Grójcu oraz umawiać spotkania z klientami młodej kobiecie, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Ponadto operacyjni zebrali dowody na to, że kobieta czerpała wcześniej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę. 

46-letni mieszkaniec gminy Belsk Duży usłyszał zarzut usiłowania kuplerstwa, natomiast 29-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty usiłowania kuplerstwa i sutenerstwa. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony