Aktualności

Motocyklista stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.06.2023

W sobotę policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej 48–letniego kierującego hondą, który jechał z prędkością 103 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Motocyklista stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W minionym tygodniu policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 94 wykroczenia, 84 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymali prawa jazdy. 

W sobotę, 17 czerwca br. tuż po godzinie 15:00 w Murowance policjanci grupy SPEED zwrócili uwagę na szybko jadący motocykl. Mundurowi włączyli pomiar i zatrzymali hondę do kontroli. Pomiar wykazał, że na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h, motocyklista jechał z prędkością 103 km/h.

48-letni kierowca został rozliczony według taryfikatora – otrzymał 1500 złotych mandatu, a także nałożono na niego 13 punktów karanych. Ponadto na najblizsze 3 miesiące stracił prawo jazdy, co wydaje się najbardziej dokuczliwa karą. 

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony