Aktualności

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - WAKACJE 2023

Data publikacji 20.06.2023

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Na terenie powiatu grójeckiego punkt kontroli autobusów został wyznaczony w kilku miejscach.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. 

Na terenie powiatu grójeckiego punkt kontroli autobusów został wyznaczony w:.

- Grójec, ul. Laskowa 1 (rejon dworca PKS), 

- Warka, ul. Polna 4A (parking przy KP Warka),

- Mogielnica (Plac Poświętne),

- Nowe Miasto, Plac Tadeusza Kościuszki (rejon dworca PKS),

- Belsk Duży, ul. Szkolna 3 (parking przy PSP).

Aby umówic się na kontrolę autobusów możemy wysłać pismo do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu na adres ul. Brzozowa 108 05-600 Grójec, wysłać e-mail na adres kppgrojec@ra.policja.gov.pl lub umówic się telefonicznie pod numerami telefonów 47 702 62 00 lub 47 702 62 44. Pamiętajmy o dokonaniu zgłoszenia z wyprzedzeniem czasowym. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Godziny kontroli uzgodniane są z organizatorem wycieczki. 

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony