Aktualności

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU

Data publikacji 20.07.2023

Święto Policji to data szczególna dla policjantów. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla funkcjonariuszy i pracowników Policji, ale także dla tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. We wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbyła się uroczystość obchodów 104. rocznicy powołania Policji Państwowej.

18 lipca 2023 roku o godz. 13:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu przez Księdza Roberta Zalewskiego Kapelana Grójeckiej Policji oraz proboszcza parafii Księdza Mirosława Lewaszkiewicza. 

Uroczystość zainicjowano złożeniem meldunku mł. insp. Wojciechowi Bednarskiemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Grójcu przez dowódcę uroczystości kom. Piotra Strulaka. Następnie, gospodarz uroczystości - Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski  powitał wszystkich zaproszonych gości, wśród których byli Posłowie Na Sejm RP Pan Marek Suski oraz Pan Mirosław Maliszewski, Pan Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Starosta Grójecki Pan Krzysztof Ambroziak oraz samorządowcy poszczególnych miast i gmin z terenu powiatu grójeckiego. Powitani zostali również przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, instytucji oraz firm, na co dzień współpracujący z grójecką Policją oraz policjantki, policjanci i pracownicy Policji, a także rodziny mianowanych i odznaczonych policjantów.

W następnej kolejności Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski w swoim przemówieniu podziękował za współpracę i zaangażowanie obecnych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, a także wyraził ogromną wdzięczność za wieloletnią współpracę z sądem i prokuraturą. Komendant swoje słowa skierował również do policjantek, policjantów i pracowników Policji dziękując im za trud, wysiłek i zaangażowanie w rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych.

W dalszej części uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Grójcu w towarzystwie mł. insp. Dariusza Brzezickiego Przewodniczącego NSZZ Policjantów Woj. Mazowieckiego wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse odebrało 51 policjantów, których rozkazy ze względu na rangę, podpisywane były przez Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedziba w Radomiu i Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu.

Wyróżnieni zostali także członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji, do których należą policjanci grójeckiej Policji. Decyzją Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów mł. insp. Wojciech Bednarski Komendant Powiatowy Policji w Grójcu otrzymał Medal XXX-lecia Powstania NSZZ Policjantów. Srebrną Odznaką Honorową uhonorowano 5-ciu funkcjonariuszy. Ponadto decyzją Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów za wybitne zasługi i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznano Krzyż Niepodległości Klasy II - Panu Lucio Mainella Dyrektorowi Zakładu Ferrero w Belsku Dużym. 

Następnie głos zabrali honorowi goście, którzy w swoich przemówieniach dziękowali wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grójeckiego, życząc jednocześnie zawsze bezpiecznego powrotu do swoich najbliższych po każdej pełnionej służbie.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Grójcu oraz odprowadzeniem sztandaru.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę. Wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulujemy, a z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i w osobistym. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Zdjęcia: asp. szt. Marcin Matysiak 

FILM - OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU

  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
  • OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GRÓJCU
Powrót na górę strony