Aktualności

Znęcał się, groził i nękał byłą partnerkę

Data publikacji 21.09.2023

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 29-latkowi, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna odpowie również za niszczenie mienia, nękanie oraz groźby jakie kierował do swojej byłej już partnerki. Wkrótce akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu.

W ubiegłą środę (13 września br.), po kolejnej awanturze, mieszkanka powiatu grójeckiego powiadomiła Policję. Funkcjonariusze już wcześniej wszczęli procedurę Niebieskiej Karty oraz prowadzili postępowanie o znęcanie się, ponieważ nie była to pierwsza interwencja. Policjanci po rozmowie z pokrzywdzoną kobietą, dotkniętą przemocą domową, natychmiast zajęli się sprawą.

W trakcie realizowanych czynności procesowych okazało się, że 29-latek nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką, ale również po rozstaniu nękał ją telefonami i wiadomościami o różnych porach dnia i nocy oraz groził jej i jej małoletniej córce pozbawieniem życia. Niszczył również wyposażenie mieszkania. Zebrany materiał dowody pozwolił także przedstawić mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wydanego przez sąd. 

Wszystko działo się od ponad pół roku. Sprawca przemocy domowej na początku lipca br. usłyszał pierwsze zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny i zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią. Niestety podejrzany nie realizował postanowień sądu. 

W sumie mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. W czwartek, 14 września br. na wniosek Prokuratora z Grójca, Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wymienionych wyżej przestępstw zatrzymany dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 7,5 roku więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony