Aktualności

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i prowadzenie plantacji

Data publikacji 24.10.2023

Policjanci z Warki zabezpieczyli krzewy konopi inne niż włókniste, ponad 1,5 kilograma marihuany oraz sprzęt służący do ich uprawy. Plantatorami nielegalnych roślin i jednocześnie wytwórcami narkotyków była para przebywająca w Chynowie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek, 19 października br. funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację w trakcie której, w budynku mieszkalnym na poddaszu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi oraz zatrzymali na gorącym uczynku 44-latka oraz jego 43-letnią partnerkę. W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany, 19 krzewów oraz przyrządy służące do wytwarzania i przerobu środków odurzających. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące uprawy wbrew przepisom konopi innych niż włókniste, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do ich wytwarzania.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania miejscowy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Grójcu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 

Sąd podzielił argumentację grójeckiego prokuratora i zastosował wobec pary środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 
 

Film Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i prowadzenie plantacji

Opis filmu: Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i prowadzenie plantacji

Pobierz plik Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków i prowadzenie plantacji (format mp4 - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony