Aktualności

Radiowozy dla grójeckiej komendy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu otrzymali trzy nowoczesne radiowozy, które zwiększą tabor pojazdów służbowych użytkowanych przez funkcjonariuszy. Zakup aut współfinansowany został przez samorządy z Grójca, Mogielnicy i Pniew. Ponadto dodatkowe środki finansowe pochodzące z zasobów Starostwa Grójeckiego i Urzędu Miasta i Gminy w Grójcu, przeznaczone zostały na remont budynku komendy oraz służby ponadnormatywne.

We wtorek, 9 stycznia 2024 roku o godzinie 10:00 na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu Burmistrz Miasta i Gminy Grójec Dariusz Gwiazda wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Karolem Biedrzyckim przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Wojciecha Bednarskiego kluczyki do nieoznakowanego radiowozu kia ceed. 

Następnie klucze do kolejnego nieoznakowanego radiowozu kia sportage przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, a Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak powierzył klucze od oznakowanego radiowozu kia sportage. Zakup tych pojazdów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji. Program ten zakłada, że 50% wartości stanowią fundusze przekazane przez samorząd, natomiast pozostałe 50% to fundusze Policji. W tym przypadku zakup aut dla był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Gminę Grójec, Mogielnica i Pniewy.

Ponadto warto zaznaczyć, że Urząd Miasta i Gminy w Grójcu przeznaczył również środki finansowe, które przeznaczone zostały na remont budynku grójeckiej komendy oraz zorganizowanie służb ponadnormatywnych, podczas których policjanci w czasie wolnym od służby, patrolowali najbardziej zagrożone rejony miasta zatrzymując sprawców przestępstw oraz osoby ukrywające się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Natomiast Starostwo Powiatowe w Grójcu przeznaczyło także środki finansowe na remont budynku komendy. 

Pozyskane pojazdy przyczynią się wydatnie do zwiększenia bezpieczeństwa i pozwolą na lepsze wykonywanie zadań służbowych przez policjantów.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Film Nowe_radiowozy.mp4

Powrót na górę strony