Aktualności

Policyjne działania z użyciem urządzenia monitorującego ICAM

Data publikacji 16.02.2024

Wczoraj policjanci grójeckiej drogówki prowadzili działania NURD z wykorzystaniem urządzenia monitorującego iCam. Funkcjonariusze nadzorowali przejścia dla pieszych w Grójcu. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzili wczoraj na terenie Grójca działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania zarówno przez kierujących jak i pieszych przepisów w tym miejscu do działań został wykorzystany specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs.w Radomiu. 

W ciągu tylko 3 godzin policjanci ujawnili 9 wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu pieszych. Wszystkie z nich popełnili kierujący pojazdami. większość nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście. 

Policjanci przypominają, że za popełnienie tych rażących wykroczeń z art. 86b Kodeksu Wykroczeń ustawodawca przewidział karę grzywny nie mniejszą niż 1500 zł oraz 15 pkt. karnych.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony