Aktualności

Podsumowanie tygodnia działań Grupy SPEED

Data publikacji 11.06.2024

Od 3 do 9 czerwca grójeccy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali niemal 100 kierujących, ujawniając 96 wykroczeń z których 93 dotyczyło przekroczenia prędkości. Dla dwóch kierujących podróż zakończyła się utratą prawa jazdy.

Policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu funkcjonariusze skontrolowali 98 kierujących poruszających się po drogach powiatu grójeckiego. Niestety wciąż głównym problemem kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości – 93 wykroczenia dotyczyły właśnie zbyt szybkiej jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni kierujący, który w środę (05.06) w Karolewie na drodze krajowej nr 50 przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h, jadąc z prędkościa 117 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec gminy Jasieniec stracił prawo jazdy, na jego konto trafiło 14 punktów karnych oraz otrzymał mandat karny w wysokości 4000 zł, ponieważ wykroczenie to popełnił w tak zwanej recydywie. 

Recydywa w mandatach polega na co najmniej dwukrotnym popełnieniu tego samego wykroczenia drogowego w ciągu dwóch lat. Obowiązuje kierowców, którzy ponownie łamią kodeks drogowy w tym samym obszarze od 17 września 2022 r. Złamanie po raz kolejny tego samego przepisu wiąże się z podwójną karą finansową.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nie ma i nie będzie pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poprzez swoją brawurę na drodze, narażają innych na niebezpieczeństwo!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony