Po zdarzeniu próbowała oddalić się z miejsca- dzięki spostrzegawczość policjanta nie uniknie odpowiedzialności
Kierująca audi na przejściu dla pieszych najpierw uderzyła w wysepkę, a następnie w znak drogowy. Po zdarzeniu chciała uciec. Przeszkodził jej w tym policjant z ostrołęckiej drogówki, który przybył na miejsce. Po uzyskaniu rysopisu policjant zauważył kobietę kilkadziesiąt metrów dalej, pobiegł za nią i zatrzymał. Od 58-latki czuć było alkohol. Zatrzymano jej prawo jazdy.
W sobotni wieczór na stanowisko kierowania KMP w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie o kierującej audi, która na jednym z rond doprowadziła do zdarzenia drogowego. Zgłaszający dodał, że kierująca audi na przejściu dla pieszych najpierw uderzyła w wysepkę, a następnie w znak drogowy uszkadzając go. Na szczęście na przejściu nie było pieszych. Po wszystkim chciała oddalić się z miejsca.
Już po chwili na miejscu był patrol z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego. Interweniujący funkcjonariusze szybko ustalili od świadków rysopis kierującej audi. W trakcie dalszych czynności jeden z policjantów zauważył w oddali kobietę, która odpowiadała rysopisowi podanemu przez świadków.
Policjant pobiegł za nią i ją zatrzymał. Okazała się nią 58-letnia mieszkanka naszego miasta, było od niech czuć woń alkoholu.
Z uwagi na fakt iż nie udało się przeprowadzić badania trzeźwości na miejscu od ostrołęczanki została pobrana krew do badań. W związku z podejrzeniem jazdy pod wpływem promili policjanci zatrzymali 58-latce prawo jazdy.
Niebawem odpowie ona za swoje zachowanie przed sądem.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, to ogromne zagrożenie, zarówno dla kierującego, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, naraża się na surowe konsekwencje, takie jak:
1. Utrata prawa jazdy – w zależności od poziomu stężenia alkoholu we krwi, można stracić uprawnienia na długi czas, nawet dożywotnio.
2. Wysokie kary finansowe – grzywny za prowadzenie pod wpływem alkoholu mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.
3. Kara pozbawienia wolności – w poważniejszych przypadkach grozi kara więzienia, zwłaszcza jeśli doszło do wypadku z poszkodowanymi. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 15 lat więzienia.
4. Problemy prawne i finansowe – odszkodowania i odpowiedzialność cywilna mogą znacząco wpłynąć na sytuację życiową sprawcy.
5. Tragiczne skutki wypadków – pod wpływem alkoholu zdolność oceny sytuacji, czas reakcji oraz koordynacja ruchowa są znacznie ograniczone, co zwiększa ryzyko tragicznych zdarzeń na drodze.
Pamiętajmy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa na każdym z nas. Wsiadając do samochodu pod wpływem alkoholu, ryzykujemy nie tylko własne życie, ale i życie innych. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!