Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu dot. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Data publikacji 28.12.2018

Dzisiaj, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ściśle związanego z „Dniem z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, który na terenie Ostrołęki odbył się w dniu 28 listopada tego roku. Laureatami konkursu zostało 8 osób z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Ostrołęccy policjanci zaprosili do udziału w konkursie dot. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” mieszkańców miasta i powiatu ostrołęckiego. Na przygotowane w tym zakresie pytania można było udzielać odpowiedzi w dniu 28 listopada 2018 roku do godziny 15.00 przesyłając je na adres mailowy prewencja.kmpostroleka@ra.policja.gov.pl.

Pytania to:

  1. Podaj datę, od której funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrołęckiego. Odpowiedź: 20 września 2016 roku;
  2. Jaka jest liczba kategorii zagrożeń dostępnych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa? Odpowiedź: 25;
  3. Jaki jest maksymalny czas trwania weryfikacji zagrożenia? Odpowiedź: do 5 dni;
  4. Czy podczas zgłoszenia zagrożenia można dodać pliki tekstowe i video? Odpowiedź: tak;
  5. Jaki kolor ma status zagrożenia „Potwierdzone”? Odpowiedź: kolor czerwony.

 

Początkowo w konkursie przewidziano 5 nagród za udzielenie prawidłowych odpowiedzi. Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem, ostatecznie nagrodzono 8 osób.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak wręczył laureatom dyplomy gratulacyjne oraz nagrody.

Kom. Andrzej Dziadak przede wszystkim podziękował za udział w konkursie oraz pogratulował uczestnikom oraz członkom ich rodzin. Wyraził nadzieję, że narzędzie internetowe, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” będzie wykorzystywane w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.   

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta powinna przebiegać z uwzględnienia oczekiwań społecznych czemu odpowiada Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony