Aktualności

Dzięki zgłoszeniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Data publikacji 09.10.2023

Dzięki sygnałowi zgłoszonemu przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali młodego mężczyznę z amfetaminą. Kierował on też samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Zachęcamy do korzystania z aplikacji, która jest bezpłatna i anonimowa.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów ostrołęckiej komendy. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do jego wyeliminowania. O tym jak KMZB pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa, m.in. w rejonie miejsca zamieszkania świadczy zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie.

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęły zgłoszenia dotyczące podejrzenia posiadania narkotyków. Mundurowi od razu rozpoczęli weryfikację otrzymanego zgłoszenia. W trakcie czynności związanych z potwierdzeniem zgłoszenia za pomocą KMZB policjanci zatrzymali mieszkańca Ostrołęki wskazanego w zgłoszeniu, jako osobę, która może posiadać narkotyki, mężczyzna poruszał się samochodem. Od mężczyzny było czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad pół promila.

Ponadto podczas przeszukania samochodu, którym mężczyzna się poruszał znaleziono pudełko z amfetaminą. Ostrołęczanin usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz jazdy w stanie nietrzeźwości do których się przyznał.

Ostrołęccy policjanci systematycznie weryfikują kolejne napływające zgłoszenia o miejscach niebezpiecznych naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to sposób na łatwy kontakt z policją i służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jej obsługa została zaprojektowana tak, aby łatwo i anonimowo mógł z niej korzystać każdy obywatel. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zgłoszenia. Te sygnały są na bieżąco weryfikowane przez policjantów.

Od początku roku ostrołęccy policjanci odebrali 1116 zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W zdecydowanej większości dotyczyły one przekraczania prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony