Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szukamy świadków kolizji ciężarówki i audi
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce szukają świadków kolizji drogowej, która miała miejsce 27 maja bieżącego roku około godziny 8:30 w Ostrołęce na rondzie im. Siemowita III. Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarówką nie zachował bezpiecznej odległości od omijanego pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z audi. Po zdarzeniu kierowca ciężarówki odjechał. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numer telefonu 47 704 14 84.
-
Pijany kierowca potrącił rowerzystę - stracił prawo jazdy, a jego auto zabezpieczono
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca mazdy, który dziś potrącił na przejeździe dla rowerów rowerzystę. Alkomat wykazał u kierowcy mazdy ponad 2 promile alkoholu. Rowerzysta był trzeźwy, trafił do szpitala.
-
Policjanci z ostrołęckiej drogówki nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale także edukują
Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego zaprosili wczoraj do swojej siedziby uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Oprócz rozmów na tematy związane z bezpieczeństwem policjanci na fantomach uczyli młodzież udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na interaktywnej strzelnicy. Mundurowi rozmawiali z uczniami także na temat swojej służby oraz przedstawili kandydatom do służby w Policji zasady rekrutacji. Przypominamy, że najbliższy nabór do służby w Policji jest już 1 lipca - zapraszamy w nasze szeregi. Informujemy, że po ukończeniu 6 - miesięcznego kursu podstawowego, na którym policjant otrzymuje zakwaterowanie i wyżywienie jego wynagrodzenie wyniesie 5800 na rękę.
-
Potrącenie na przejściu dla pieszych - uważajmy!
51-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w wyniku potrącenia do którego doszło dziś około godziny 11 w Ostrołęce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Apelujemy do kierowców o ostrożność i uwagę podczas zbliżania się do przejść. Pieszych natomiast prosimy o dokładne rozglądanie się zanim na przejściu postawia tzw. pierwszy krok.
-
Uwaga na fałszywe e-maile
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
-
Znajomy z portalu prosi o podanie kodu do szybkiej płatności - uważaj: najpewniej pisze do ciebie oszust
Ostrołęccy policjanci odnotowali oszustwo na popularnym portalu społecznościowym. Sprawca, włamał się na konto mieszkanki naszego miasta korzystającej z komunikatora i poprosił o podanie kodu do szybkiej płatności. Niestety 28-latek kierując się chęcią pomocy „znajomej” z portalu podał jej kody do szybkiej płatności, w wyniku czego stracił kwotę 1000 złotych . Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy.
-
Skradziono „ zaparkowany” na noc przed blokiem rower - zabezpieczajmy dobrze nasze jednoślady
Dziś rano ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży białego roweru GOETZE ( z koszykiem na sterze), który znajdował się przed klatką jednego z ostrołęckich bloków - jeśli go widziałeś poinformuj o tym policjantów. Właściciel jego wartość oszacował na kwotę 1100 zł. Zwracamy się z apelem do wszystkich miłośników "dwóch kółek" o właściwe zabezpieczenie jednośladów, nawet w sytuacji kiedy pozostawiają je na przysłowiową chwilę.
-
Uwierzył osobie, która przedstawiła się za pracownika banku - stracił pieniądze
Bądźmy ostrożni i zachowajmy dużą dozę nieufności w stosunku do osób, które do nas dzwonią i przedstawiają się za pracowników banków. Jeśli mamy wątpliwości najlepiej wtedy rozłączyć się i samemu oddzwonić do placówki bankowej na numer, który mamy zapisany do niego od dawna. Niestety 46-latek uwierzył fałszywemu pracownikowi banku i stracił pieniądze.
-
Wypadek śmiertelny - apelujemy o ostrożność
Niestety 40-letni mężczyzna zginął na miejscu w wyniku wypadku drogowego, który miał miejsce w Ostrołęce przy ul. Witosa. W zdarzeniu brał udział kierowca ciężarówki i jednośladu. Policjanci z drogówki pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych, aby wyjaśnić wszystkie jego okoliczności. Przypominamy, że z uwagi na aurę na drogach jest większa ilość motocykli. Prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, skupienia oraz wzajemnego szacunku na drodze.
-
Wszystko, co musisz wiedzieć o funkcji „Zastrzeż PESEL”
Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.