Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostrołęccy policjanci rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych, aby przygotować dzieci i młodzież do BEZPIECZNYCH wakacji. Akcja-"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
Okres końca roku szkolnego, to czas kiedy ostrołęccy policjanci intensywnie spotykają się z uczniami z naszego miasta i powiatu. Wszystko po to, aby nadchodzące wakacje były dla najmłodszych przede wszystkim bezpieczne. Ostatnie z takich spotkań miały miejsce w Szkole Podstawowej w Myszyńcu oraz w Zespole Szkół nr 2 w Ostrołęce. Działania zostały przeprowadzone w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
-
Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli blisko 50 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów
Policjanci z Ostrołęki zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udaremnili wprowadzenie do obrotu blisko 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymano mieszkankę Ostrołęki, która już usłyszała zarzut. Teraz kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Szukamy świadków kolizji ciężarówki i audi
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce szukają świadków kolizji drogowej, która miała miejsce 27 maja bieżącego roku około godziny 8:30 w Ostrołęce na rondzie im. Siemowita III. Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarówką nie zachował bezpiecznej odległości od omijanego pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z audi. Po zdarzeniu kierowca ciężarówki odjechał. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numer telefonu 47 704 14 84.
-
Pijany kierowca potrącił rowerzystę - stracił prawo jazdy, a jego auto zabezpieczono
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca mazdy, który dziś potrącił na przejeździe dla rowerów rowerzystę. Alkomat wykazał u kierowcy mazdy ponad 2 promile alkoholu. Rowerzysta był trzeźwy, trafił do szpitala.
-
Policjanci z ostrołęckiej drogówki nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale także edukują
Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego zaprosili wczoraj do swojej siedziby uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Oprócz rozmów na tematy związane z bezpieczeństwem policjanci na fantomach uczyli młodzież udzielania pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na interaktywnej strzelnicy. Mundurowi rozmawiali z uczniami także na temat swojej służby oraz przedstawili kandydatom do służby w Policji zasady rekrutacji. Przypominamy, że najbliższy nabór do służby w Policji jest już 1 lipca - zapraszamy w nasze szeregi. Informujemy, że po ukończeniu 6 - miesięcznego kursu podstawowego, na którym policjant otrzymuje zakwaterowanie i wyżywienie jego wynagrodzenie wyniesie 5800 na rękę.
-
Potrącenie na przejściu dla pieszych - uważajmy!
51-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w wyniku potrącenia do którego doszło dziś około godziny 11 w Ostrołęce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Apelujemy do kierowców o ostrożność i uwagę podczas zbliżania się do przejść. Pieszych natomiast prosimy o dokładne rozglądanie się zanim na przejściu postawia tzw. pierwszy krok.
-
Uwaga na fałszywe e-maile
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
-
Znajomy z portalu prosi o podanie kodu do szybkiej płatności - uważaj: najpewniej pisze do ciebie oszust
Ostrołęccy policjanci odnotowali oszustwo na popularnym portalu społecznościowym. Sprawca, włamał się na konto mieszkanki naszego miasta korzystającej z komunikatora i poprosił o podanie kodu do szybkiej płatności. Niestety 28-latek kierując się chęcią pomocy „znajomej” z portalu podał jej kody do szybkiej płatności, w wyniku czego stracił kwotę 1000 złotych . Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy.
-
Skradziono „ zaparkowany” na noc przed blokiem rower - zabezpieczajmy dobrze nasze jednoślady
Dziś rano ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży białego roweru GOETZE ( z koszykiem na sterze), który znajdował się przed klatką jednego z ostrołęckich bloków - jeśli go widziałeś poinformuj o tym policjantów. Właściciel jego wartość oszacował na kwotę 1100 zł. Zwracamy się z apelem do wszystkich miłośników "dwóch kółek" o właściwe zabezpieczenie jednośladów, nawet w sytuacji kiedy pozostawiają je na przysłowiową chwilę.
-
Uwierzył osobie, która przedstawiła się za pracownika banku - stracił pieniądze
Bądźmy ostrożni i zachowajmy dużą dozę nieufności w stosunku do osób, które do nas dzwonią i przedstawiają się za pracowników banków. Jeśli mamy wątpliwości najlepiej wtedy rozłączyć się i samemu oddzwonić do placówki bankowej na numer, który mamy zapisany do niego od dawna. Niestety 46-latek uwierzył fałszywemu pracownikowi banku i stracił pieniądze.