Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostrołęcka policji przypomina - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo!
Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności!
-
Najlepsze życzenia od policjantów z Ostrołęki z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka
Ostrołęccy policjanci na czele z Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce insp. Mirosławem Olszewskim z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka składają serdeczne życzenia funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z okazji Ich Święta. W tym wyjątkowym Dniu życzymy naszym kolegom z zaprzyjaźnionej służby mundurowej zdrowia, wszelkiej pomyślności, siły i wytrwałości, a także co najważniejsze - zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.
-
Ostrołęccy policjanci podsumowali realizowaną na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego ogólnopolską kampanii informacyjno – edukacyjną Kolejowe ABC
W kwietniu bieżącego roku mundurowi z Komendy Miejskiej Policji promowali wśród uczniów bezpieczeństwo, m.in. przejazdach kolejowo-drogowych, w pociągach, na peronach i na dworcach. Mundurowi wspólnie z Rogatkiem przeprowadzili bardzo wartościowe merytoryczne, ale i niezwykle atrakcyjne zajęcia edukacyjne. Akcja edukacyjna prowadzona przez UTK współfinansowana jest z Funduszy Europejskich.
-
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach, na masztach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
-
Ostrołęccy policjanci 24 - godziny na dobę dbają o to, żeby "majówka" była bezpieczna!
Jesteśmy, reagujemy, chronimy żeby majówka była bezpieczna - przez cały majowy weekend policjanci ostrołęckiej drogówki, tak jak i policjanci w całej Polsce czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy są w drodze.Nie ma pobłażania dla tych, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze zagrażając bezpieczeństwu innych. Dotychczas tegoroczną majówkę możemy uznać za bezpieczną. Na drogach naszego miasta i powiatu nie doszło do żadnego wypadku, w którym byłyby osoby ranne, bądź zabite. Nie odnotowano także przestępstw kryminalnych. Natomiast mundurowi od początku majówki udaremnili jazdę dwóm nieodpowiedzianym kierowcom, którzy wsiedli za tzw. kółko będąc pod wpływem promili. Życzymy na czas powrotów z "majówki" BEZPIECZNEJ drogi!
-
Wyjechałeś na majówkę ? - uważaj co publikujesz w mediach społecznościowych. Uruchamiaj alarm również w ciągu dnia kiedy opuszczasz dom
Wyjeżdżając na długi, majowy weekend, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu domu i mieszkania. Najbardziej skuteczna jest sąsiedzka pomoc i czujność. Ważna jest także roztropność i wyobraźnia. Selfie z pobytu w Mikołajkach, w górach lub nad morzem publikujmy w mediach społecznościowych już po powrocie do domu. Informacja o tym, że nie ma nas w domu, wracamy za kilka dni, może bowiem dotrzeć do osoby, która zrobi z tego użytek, planując włamanie. Przypominamy, że system alarmowy powinien być włączany nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia kiedy opuszczamy nasz dom, bądź mieszkanie!
-
Jesteś na majówce – warto zainstalować sobie aplikację Moja Komenda
Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS. Dzięki niej w łatwy sposób szybko skontaktujemy się z każdą jednostką policji oraz dzielnicowymi. Aplikacja może okazać się bardzo przydatna podczas nadchodzący długi weekend i wyjazdy z tym związane.
-
"Majowy" weekend: pamietajmy, że w siedzibie ostrołęckich policjantów możemy szybko i anonimowo zbadać swoją trzeźwość
Trwa wyczekiwany przez wiele osób długi weekend. W związku z tym przypominamy, że w holu ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę i łatwe w obsłudze. Ponadto informujemy, że funkcjonariusze z Ostrołęki stale prowadzą działania związane z kontrolą trzeźwości zarówno na głównych trasach, jak również lokalnych drogach. Bądźmy odpowiedzialni, żeby podczas majowego wypoczynku nie byli sprawcami ludzkich tragedii.
-
4 zatrzymanych poszukiwanych do odbycia kary więzienia - skuteczna akcja ostrołęckich policjantów
Tylko w ciągu jednej doby „majówki” ostrołęccy policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane do odbycia kary więzienia. Dzięki sprawnym mundurowych zatrzymani mężczyźni już zostali doprowadzeni do Zakładu Karnego i nie unikną odpowiedzialności.
-
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach, na masztach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.