Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policyjne działania „Prędkość”
19 kwietnia Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
-
Ostrołęcki dzielnicowy odznaczony przez Ministra Zdrowia najwyższym odznaczeniem dla krwiodawstwa
„Pomagamy i Chronimy” to nie tylko hasło, ale przede wszystkim cel, który jest na co dzień realizowany przez policjantów. Może być on osiągany w różny sposób, także poza godzinami służby. Udowodnił to dzielnicowy z Ostrołęki mł. asp. Mateusz Grzyb, który za oddanie ponad 21 litrów życiodajnego płynu został odznaczony przez Ministra Zdrowia najwyższym odznaczeniem dla krwiodawstwa tj. krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Można powiedzieć, że policjant pomaganie od wielu lat ma we krwi, ponieważ mimo młodego wieku dzieli się krwią z potrzebującymi już od 14 lat.
-
DZIAŁANIA „POMOCNA DŁOŃ” ZAKOŃCZONE SUKCESEM - NIKT NIE ZMARŁ Z POWODU WYCHŁODZENIA
Przyszedł czas na podsumowanie wspólnych działań skierowanych na zapobieganie w okresie zimowym, m.in. wychłodzeniem organizmów. Skierowane one zostały przede wszystkim do osób bezdomnych, starszych oraz mieszkających samotnie i niezaradnych życiowo ,,Pomocna Dłoń”. Ostrołęce wspólnie z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Oddziałem Terenowym w Ostrołęce Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, Strażą Miejską w Ostrołęce oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Dzięki wspólnym patrolom i podjętym 133 interwencjom nikt z osób narażonych na wychodzenie nie zmarł. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym mieszkańcom, którzy nie byli obojętni na powyższe zagrożenie i informowali nas o sytuacjach wymagających pilnej interwencji.
-
Policjanci z Ostrołęki uczą bezpieczeństwa bez względu na wiek uczestników
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują cykl spotkań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo. Wczoraj profilaktycy spotkali się zarówno z seniorami, jak i przedszkolakami. Oczywiście tematy rozmów były różne, ale wszystkie miały na celu ochronę naszych „małych i dużych” mieszkańców przed zagrożeniami.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 40-latka
Dziś (18.04) wczesnym rankiem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zaginął w lesie na terenie gminy Myszyniec. Z okoliczności zdarzenia i relacji świadków wynikało, że 40-latek był ubrany nieodpowiednio do panujących warunków pogodowych i jego życie może być zagrożone. Po kilkunastu minutach poszukiwań myszynieccy policjanci odnaleźli zaginionego w lesie. Z uwagi na jego stan zdrowia oraz duże wyziębienie został on w asyście Policji przetransportowany do szpitala.
-
LICZYŁ NA SZYBKI ZYSK – ZOSTAŁ OSZUKANY
Przypominamy, że w przypadku otrzymania oferty, w której ktoś oferuje nam szybki i duży zysk trzeba być ostrożnym. Za zdecydowaną większością takich przypadków stoją oszuści. Pamiętajmy, że nikt nie dam nam nic za darmo. Nie zapominajmy także, że decyzję podjęte w wirtualnym świecie mają realne konsekwencje. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu ostrołęckiego - stracił 8000 złotych. W internecie, podobnie jak w życiu musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że nie ma tzw. okazji.
-
Straciła samochód za jazdę pod wpływem promili - czujność policjantów z Kadzidła zapobiegła tragedii
Policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle udaremnili jazdę nieodpowiedzialnej mieszkance naszego powiatu, która wsiadła za „kierownicę” skody mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli jej pojazd na poczet przyszłej kary, straciła także prawa jazdy. Poniesie ona również odpowiedzialności karną za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.
-
OPADY DESZCZU: KIEROWCY I PIESI POWINNI ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ!
Z uwagi na opady deszczu ostrołęccy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Apelujemy także do pieszych, aby dokładnie się rozglądali zanim wejdą nawet na oznakowane przejścia dla pieszych, gdyż droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża. W obecnych warunkach element odblaskowy ma kluczowe zdarzenie dla bezpieczeństwa.
-
Policja w przedszkolu, czyli lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych
Mundurowi z ostrołęckiej komendy Policji prowadzą spotkania profilaktyczne z najmłodszymi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ostatnie z nich miało miejsce u przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ostrołęce. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego, dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie, m.in. ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W spotkaniach w ramach programu "Dzielnicowi bliżej nas" uczestniczyli także dzielnicowi.
-
Zamykajmy drzwi nawet kiedy przebywamy w domu - ostrołęka policja ostrzega
Pamiętajmy, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz. A wszystko po to, aby uniknąć spotkania z ,,nieproszonymi gośćmi". Ostrzegamy mieszkańców przed takim nieroztropnym zachowaniem. Drzwi powinniśmy zamykać na klucz nawet wtedy, kiedy jesteśmy w domu, również w dzień.