Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Oznacz swój dom i pozwól służbom dotrzeć na czas!
Numer domu dla wielu z nas może wydawać się niepotrzebnym wyposażeniem. Nic bardziej mylnego. Zdarza się, że policjanci nie mogą dotrzeć pod wskazany adres, ponieważ na budynku którego szukają brakuje numeru. Czasami sekundy mają znaczenie i mogą uratować komuś życie. Przypominamy, że numerowanie domostw to nasz prawny obowiązek!
-
Znajomi z FB czujni - nie dali się oszukać na „pożyczkę”
Do mieszkanki naszego powiatu oszuści włamali się na konto na fb i rozesłali do jej znajomych prośbę o pożyczenie pieniędzy za pomocą kodu do szybkiej płatności. Wszyscy znajomi kobiety szybko zorientowali się, że to oszustwo.
-
Przypominamy: trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Aplikacja mobilna Alarm112
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.
-
Rowerzysto! Jesteś gotowy do sezonu?
Wiosna i coraz wyższe temperatury sprawiają, że chętnie przesiadamy się na jednoślady. I choć taki sposób przemieszczania na pewno jest korzystny dla naszego zdrowia, to rowerzyści przed rozpoczęciem sezonu powinni sprawdzić swój sprzęt, a przede wszystkim przypomnieć sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Tylko ich przestrzeganie może uchronić przed niebezpiecznymi sytuacjami wszystkich użytkowników dróg.
-
Aplikacja Moja Komenda ułatwia kontakt z dzielnicowym - zachęcamy do jej używania
Aplikacja „Moja Komenda” pozwala na odnalezienie dzielnicowych zarówno z terenu naszego miasta, jak i powiatu. Dzięki niej mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail. Została ona przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
-
Za kierownicą zawsze trzeźwy! Dziś Światowy Dzień Trzeźwości
Alkohol plus prowadzenie auta to kiepskie połączenie. Kierujący pojazdem „na podwójnym gazie” stanowi ogromne, potencjalne zagrożenie dla zdrowia czy życia swojego i innych. Policjanci podczas kontroli drogowej najczęściej badają trzeźwość kierujących, dążąc tym samym do wykluczenia ich z dróg. Niestety statystyki pokazują, że nadal nie brakuje kierowców, a w zasadzie kierujących będących pod wpływem alkoholu czy rozmaitych środków odurzających. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości. I dobrze, żeby trwał cały rok.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykl
Policja prowadzi akcję pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą między innymi motocyklistów, wśród których tegoroczne statystyki otwarcia sezonu nie są optymistyczne.
-
Policja Ostrołęka: podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED
Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.
-
Akcja ostrołęckich policjantów - skradzione bmw odzyskane – zatrzymany także „amator cudzej własności”
Kilkanaście minut wystarczyło policjantom z Kadzidła i Łysych i Myszyńca na zatrzymanie bmw, które zostało skradzione. Sprawca najpierw wyważył okno, po czym zabrał z domu kluczyki do auta. Akcja była bardzo dynamiczna i trwała kilkadziesiąt sekund, sprawca i pasażer szybko zostali obezwładnieni. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jazdy w stanie nietrzeźwości i przyznał się do ich popełnienia.