Tag Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj
Rozmiar czcionki
- Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! Mieszkanka powiatu ostrołęckiego straciła w ten sposób 3000 złotych Uwaga na coraz częściej spotykany sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy najpierw włamują się do komunikatora internetowego użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pieniędzy od znajomych. Zaczynają w bardzo prosty i niepozorny sposób…prośbą o pomoc pieniężną. Dlatego jeśli taką otrzymasz, zachowaj ostrożność. Ostrołęccy policjanci wczoraj odnotowali zgłoszenie tego typu oszustwa. Sprawca, włamał się na konto mieszkanki naszego powiatu korzystającej z komunikatora i poprosił o podanie kodu do szybkiej płatności. Niestety kobieta kierując się chęcią pomocy 3 krotnie podała kod osobie przedstawiającej się za jej znajomego, w wyniku czego straciła kwotę 3 tysięcy złotych . Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy.
- Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! Przypominamy, że oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu do płatności internetowej. Bądźmy ostrożni i w przypadku otrzymania wiadomości o pożyczkę stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
- Znajomy na komunikatorze internetowym poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! Uwaga na coraz częściej spotykany sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy najpierw włamują się do komunikatora internetowego użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pieniędzy od znajomych. Zaczynają w bardzo prosty i niepozorny sposób…Prośbą o pomoc pieniężną. Dlatego jeśli taką otrzymasz, zachowaj ostrożność. Ostrołęccy policjanci odnotowali zgłoszenie tego typu oszustwa. Sprawca, włamał się na konto młodej kobiety korzystającej z komunikatora i poprosił o przelanie "pożyczki". Niestety jedna z jej znajomych kierując się chęcią pomocy przelała pieniądze w kwocie 590 złotych. Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy.
- Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! Oszukana mieszkanka Ostrołęki Uwaga na coraz częściej spotykany sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy najpierw włamują się do Messengera użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pieniędzy od znajomych. Zaczynają w bardzo prosty i niepozorny sposób… Prośbą o pomoc pieniężną. Dlatego jeśli taką otrzymasz, zachowaj ostrożność. Ostrołęccy policjanci wczoraj odnotowali zgłoszenie tego typu oszustwa. Sprawca, włamał się na konto mieszkanki Ostrołęki korzystającej z komunikatora Messenger i poprosił o przelanie ,,pożyczki”. Niestety dwoje z jej znajomych kierując się chęcią pomocy przelali pieniądze w łącznej kwocie 2800 złotych. Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy.
- Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! Młoda mieszkanka Ostrołęki kliknęła w nadesłany jej link i straciła dostęp do swojego Facebooka. Po krótkim czasie zauważyła, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościom i rozsyła do jej znajomych prośbę o pożyczkę. Na szczęście jej znajomi zachowali trzeźwość umysłu i nie pozwolili się oszukać. Bądźmy ostrożni i w przypadku otrzymania wiadomości o pożyczkę stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
- Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo! - kolejny oszukany Kolejna osoba uwierzyła w otrzymaną wiadomość za pośrednictwem Messengera. Oszust podał się za „znajomego” i poprosił 30 – letniego ostrołęczanina o opłacenie mu dwóch paczek kurierskich. Mieszkaniec naszego miasta zgodził się i podał kody blik. W ten sposób stracił 2 tysiące złotych. Przypominamy, że oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Bądźmy ostrożni i w przypadku otrzymania wiadomości o pożyczkę stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.