Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Cyberbezpieczny Senior
Osoby starsze, które urodziły się i dorastały w czasach, kiedy nie było dostępu do Internetu i smartfonów, często nie zdają sobie sprawy, jak łatwo oszuści mogą wykorzystać telefony komórkowe (lub stacjonarne) w celu wyłudzenia pieniędzy lub danych poufnych.
Dodano: 02.07.2024 -
Policja ostrzega przed zostawianiem dzieci samych w ogrodowych basenach – ryzyko utonięcia
Lato to okres, kiedy wiele rodzin spędza czas na świeżym powietrzu, ciesząc się słońcem i relaksem w przydomowych, ogrodowych basenach. Chociaż te wodne atrakcje mogą zapewnić wiele radości i ochłody w upalne dni, mogą również stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych. Policja apeluje do rodziców i opiekunów o szczególną ostrożność i nadzór nad dziećmi podczas korzystania z ogrodowych basenów, aby zapobiec tragicznym wypadkom.
Dodano: 02.07.2024 -
Płocka drogówka prowadzi dziś lokalne działania NURD
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy prowadza dziś lokalne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
Dodano: 02.07.2024 -
Ponad 800 psów służbowych w Policji
Od momentu powstania służb dbających o bezpieczeństwo publiczne funkcjonariuszom towarzyszą w służbie psy i konie. Nie wyobrażamy sobie już bez nich codziennej służby. Psy policyjne tropią i patrolują, wyszukują zapachy narkotyków, materiałów wybuchowych, broni i amunicji, czy zwłok ludzkich. Współpracują z nami w ratownictwie wodnym, działaniach kontrterrorystycznych i identyfikacji śladów zapachowych ludzi. Z okazji Dnia Psa obdarowujemy naszych czworonożnych przyjaciół kośćmi, zabawkami i smakołykami. Psy policyjne również uwielbiają takie prezenty, ale dla nich najlepszą nagrodą jest możliwość wykonania postawionego im zadania.
Dodano: 02.07.2024