Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Sprawca zabójstwa zatrzymany przez płockich policjantów
W niespełna godzinę od zdarzenia policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo 33 - latka. Obywatel Ukrainy, na jednej z płockich ulic zadał śmiertelny cios nożem mężczyźnie. Niestety pomimo podjętej reanimacji i walki policjantów o jego życie, 33-latek zmarł. Podejrzany o jego zabójstwo 32-letni obywatel Ukrainy, usłyszał w prokuraturze zarzut, za który grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
-
Uciekał skradzioną ciężarówką, najbliższe miesiące spędzi w areszcie
Zatrzymany przez policjantów 43-latek został wczoraj tymczasowo aresztowany. Podejrzany najpierw doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym, po czym wypchnął z samochodu kierującego scanią. Sam wsiadł za kierownicę ciężarówki i ruszył, uciekając drogą krajową. Dzięki dobrze zorganizowanym działaniom pościgowym, został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego usłyszał zarzuty rozboju, posiadania zabronionych substancji i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.
-
Nie powinni w ogóle wyjeżdżać na drogi – kierowcy z promilami i kobieta z zakazem
Dwóch nietrzeźwych kierowców wyeliminowali z ruchu policjanci. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety nie byli to jedyni kierowcy, którzy nie powinni w ogóle wyjeżdżać na drogi. 27-latka pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadała za kierownicę opla. Wszyscy za popełnione przestępstwa usłyszą zarzuty.
-
Policjanci z komisariatu w Gąbinie z tytułem ,,Ratownika”
Policjanci z Komisariatu w Gąbinie gotowi są jeszcze skuteczniej udzielać pierwszej pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dzielnicowy asp.sztab. Tomasz Król oraz policjanci ze służby patrolowej, ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, złożyli egzamin państwowy z wynikiem pozytywnym i uzyskali tytuł „Ratownika”. Kurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin.
-
Sprawdź światła w pojeździe - bezpłatnie
Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W sobotę 6 listopada 2021 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.
-
Uwielbiasz zakupy online? Oto jak chronić się przed oszustami internetowymi
Kampania uświadamiająca na temat #SellSafe rozpoczęła się 3 listopada w ramach akcji eCommerce 2021.
-
Pijany, bez uprawnień wsiadł za kierownicę forda. Spowodował kolizję, a uciekając szkodził kolejnych kilka aut
Podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwości 32-latek wsiadł za kierownicę forda, po czym zderzył się z prawidłowo jadącym oplem. I jak by tego było mało, uciekając z miejsca zdarzenia uszkodził kolejne siedem zaparkowanych aut. Płocczanin został zatrzymany przez policjantów w jednym z mieszkań na osiedlu Podolszyce, po czym trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a ford nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.
-
Mazowiecka grupa SPEED
Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest zatrzymywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.
-
Uwaga kierowcy ! Zmiany w organizacji ruchu drogowego
Kierowco patrz na znaki i stosuj się do poleceń policjantów. Zachowaj ostrożność i kulturę jazdy. Przed wyjazdem na groby bliskich zapoznaj się ze zmianami jakie będą obowiązywać na drogach. Poniżej zamieszczamy zmianę w organizacji ruchu, która obowiązuje od 30 października do 2 listopada 2021 r.
-
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
Święto Zmarłych to czas wspominania i odwiedzania grobów rodziny, przyjaciół, znajomych. Dla policjantów to czas wzmożonej i intensywnej służby w trosce o bezpieczeństwo osób przemieszczających się pomiędzy cmentarzami. Pomimo ogromu pracy, już tradycyjnie, policjanci i pracownicy Policji wspominają swoich kolegów, którzy odeszli na wieczną służbę.