Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jeden uderzył w słup, drugi ledwo trzymał się na nogach. Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu
Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali wczoraj do kontroli płoccy policjanci. Jeden z nich trafił do policyjnego aresztu, po tym jak na jednej z płockich ulic uderzył audi w słup drogowy. Drugi zaś wysiadł z volkswagena, ledwo co trzymając się na nogach. Wszyscy podejrzani usłyszą zarzuty i odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami musi liczyć się 35-latek z powiatu nowodworskiego, który wpadł podczas policyjnej kontroli w Wyszogrodzie. Mężczyzna złamał zakaz obowiązujący go jeszcze przez dwa kolejne lata.
-
Trafił do policyjnego aresztu, po tym jak spowodował wypadek
Do policyjnego aresztu trafił 44-latek, który wczoraj doprowadził do wypadku drogowego. Płocczanin kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto jak się okazało, podejrzany nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę renault, ponieważ nie posiada uprawień do kierowania pojazdami.
-
Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach
Grupa „SPEED” patrolująca Mazowsze namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających na przejściach dla pieszych.
-
Zachowaj ostrożność podczas prac porządkowych na grobach bliskich
Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, to czas, w którym porządkujemy groby swoich bliskich. Niestety jest to również okres wzmożonej aktywności złodziei. Policjanci apelują o ostrożność podczas robienia porządków na grobach bliskich, a także nie zabieranie na cmentarze drogocennych przedmiotów. Pamiętajmy ! Okazja czyni złodzieja !
-
Kontrole realizowania obowiązujących obostrzeń wciąż trwają. Policjanci apelują o ich przestrzeganie!
Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.
-
Kierowco jedź ostrożnie i uważaj na zwierzynę leśną
Płoccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Dzisiaj nad ranem doszło do dwóch zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Odpuśćmy pedał gazu – to nam da większe szanse w chwili, gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany gość. Pamiętajmy ! Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.
-
Przed policyjną kontrolą, zamienili się miejscami, obydwaj byli pijani
55-letni kierujący i podróżującym z nim kolega, odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich kierował oplem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdami. Aby uniknąć odpowiedzialności, tuż przed policyjną kontrolą zamienił się miejscami z pasażerem. Ten jak się okazało, również był pijany. Wyjątkowa bezmyślność mężczyzn, znajdzie swój finał w sądzie.
-
Dziewięciu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu
Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu, aż dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich ryzykował życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu. Wśród nietrzeźwych kierowców znalazł się niechlubny rekordzista, który miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Pamiętaj - Twoją jazdę „na podwójnym gazie”, ktoś może przepłacić życiem!
-
Niebezpieczne zdarzenia na przejściach dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność !
W piątek, na oznakowanych przejściach dla pieszych doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W jednym z tych zdarzeń ranny został 82-letni senior, którego potrąciła kierująca toyotą. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność w rejonach przejść dla pieszych.Pieszym natomiast przypominamy, że nie zawsze kierowca ma wystarczająco dużo czasu aby zdążyć zatrzymać pojazd przed przejściem, dlatego wszyscy pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania!