Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Epidemia koronawirusa nadal trwa. Przestrzegaj panujących obostrzeń
Funkcjonariusze z płockiej komendy w obliczu obowiązujących cały czas obostrzeń związanych z pandemią korona wirusa, sprawdzają, czy mieszkańcy regionu płockiego stosują się do przepisów związanych z zachowaniem się w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Osoby, które ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa muszą liczyć się ze stanowczym działaniem płockich policjantów w obszarze egzekwowania obwiązujących przepisów.
-
SMS z prośbą o dopłatę za prąd? Uważaj to może być oszustwo!
Oszuści podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms do użytkowników z informacją o konieczności zapłaty zaległości za prąd. Nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje odłączenie energii elektrycznej. Niestety wejście w zawarty w treści wiadomości link i autoryzowanie transakcji powoduje utratę z konta kwoty znacznie większej niż podana w wiadomości. Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości.
-
Uciekając wyrzucił torbę z amfetaminą. 61-latkowi grozi do 10 lat więzienia
Wdarł się do mieszkania byłej konkubiny, a kiedy jego właścicielka niespodziewanie wróciła ten szybko wybiegł na ulicę. Tam zatrzymali go policjanci. Okazało się, że 61-latek uciekając wyrzucił torbę z zawartością amfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i naruszenia miru domowego. Decyzją prokuratury musiał wpłacić kilkadziesiąt tys. złotych poręczenia majątkowego, a ponadto objęty został policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do świadka. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
-
Pijany spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go dzielnicowy
Noc w policyjnym areszcie spędził 45-latek, który pijany wsiadł za kierowcę mercedesa, doprowadził do zdarzenia po czym uciekł. I na nic zdało się jego ukrycie w domowym zaciszu, bo szybko namierzył go i zatrzymał dzielnicowy z posterunku w Starej Białej. Podejrzanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.
-
Uważaj na dzikie zwierzęta na drodze !
Przypominamy wszystkim zapominalskim o tym, że wjeżdżając w tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność, bo na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. Jadąc z nadmierną prędkością możemy nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach! Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu!
-
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji
W najbliższy czwartek tj. 21.10.br. policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
-
Za kradzieże grozi im do 5 lat więzienia
Sklepowi złodzieje usłyszą zarzuty, za które grozi im do 5 lat więzienia. Jeden z nich, 24-letni płocczanin to wielbiciel drogich alkoholi. Podejrzani wpadli podczas wczorajszych „łowów” w miejscowych sklepach.
-
Amfetamina i marihuana w mieszkaniu płocczanki
Operacyjni zatrzymali 41-latkę podejrzaną o posiadanie oraz handel narkotykami. Płocczanka w swoim mieszkaniu ukrywała poporcjowane już środki, które trafiały do potencjalnych klientów. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratury podejrzana objęta została policyjnym dozorem.
-
Mazowiecka grupa SPEED
Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.
-
Śmiertelny wypadek na drodze
Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Topólno. 63-letni kierujący oplem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w drzewa i dachował. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł.