Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#ZnamTeNumery – kolejna odsłona akcji uświadamia jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję!
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację Telewizji Puls „Pod Dębem”, rozpoczęto kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich.
-
#Wiemcorobić – rusza kampania społeczna poświęcona ochronie dzieci przed zagrożeniami online
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczyna ogólnopolską kampanię #wiemcorobić, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Kampania obejmie działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do dzieci, rodziców oraz nauczycieli i ma pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie. Inicjatywa, realizowana dzięki wsparciu Pepco, uzyskała patronat honorowy Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komendanta Głównego Policji, a w jej organizację zaangażowane jest szerokie grono specjalistów, w tym m.in.: sędzia, psychoterapeuta, psychiatra dziecięcy, psycholog, pedagog seksualny czy przedstawiciele policji.
-
Poszukiwany listem gończym „wpadł” przy jednym z lokali gastronomicznych na terenie Płońska. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki
Kryminalni z płońska zatrzymali poszukiwanego listem gończym 28-latka. W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Płońszczanin już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad rok. Za posiadanie środków odurzających grożą mu 3 lata więzienia.
-
Pędził w terenie zabudowanym 115 km/h. 40-latek został ukarany wysokim mandatem i punktami, a do tego stracił prawo jazdy na 3 miesiące
40-letni kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej, po tym, jak na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h. Dopuszczalną prędkość przekroczył aż o 65 km/h. Mężczyzna poza tym, że został ukarany mandatem i punktami karnymi, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
-
"B&B&P na drodze zabijają" - spotkanie z uczniami ZS w Czerwińsku nad Wisłą
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy spotkali się z uczniami w ZS. im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Temat spotkania to "B&B&P na drodze zabijają. Pod literowym skrótem kryją się: brawura, brak rozwagi i prędkość.
-
Dzieciństwo bez Przemocy – finał ogólnopolskiej kampanii
Dziś odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, której organizatorami są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, a jednym z partnerów jest polska Policja. Z tej okazji, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, mieszkańcy Warszawy przejeżdżający ulicą Puławską o godz. 17.00 będą mogli zobaczyć fasadę budynku Komendy Głównej Policji podświetloną na kolor czerwony.
-
"Dzieciństwo bez przemocy". Policjanci z Płońska na spotkaniu z przedszkolakami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Płońsku. Rozmawiali z dziećmi o ich szeroko pojętym bezpieczeństwie. Spotkanie było pełne cennych wskazówek i ważnych informacji, które pomogą najmłodszym w unikaniu zagrożeń.
-
Jak nie zostać mułem finansowym?
Oszustwa finansowe ciężko rozpoznać na pierwszy rzut oka. Mogą to być oferty, które wydają się niezwykle atrakcyjne i gwarantują szybki zysk bez większego wysiłku. Skonstruowane są tak, aby zwabić jak największą liczbę osób.
-
Pijany z dwoma czynnymi zakazami prowadzenia pojazdów, kierował oplem bez przeglądu technicznego
Policjanci z raciąskiego komisariatu zatrzymali 28-latka, który mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, kierował osobowym oplem. Okazało się, że mężczyzna posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego auto nie ma aktualnego przeglądu technicznego. 28-latkowi za niestosowanie się do decyzji sądu grozi nawet 5 lat więzienia.
-
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych - List Otwarty Policji do mieszkańców Mazowsza
W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W Polsce główne uroczystości odbywają się 17 listopada w miejscowości Zabawa koło Tarnowa, m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”. W tym dniu pamiętamy i modlimy się za tych, którzy stracili życie na drogach oraz tych wszystkich, którzy zostali dotknięci tragedią wypadków, a więc bliskich i rodziny zmarłych oraz tych, którzy przeżyli wypadki i noszą duchowe i cielesne zranienia. Jest to także szczególna okazja, by okazać wdzięczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy ratują życie na drogach.
-
Porozumienie o współpracy pomiędzy płońską komendą a ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą reprezentowanym przez Dyrektor Renatą Kozakiewicz, a płońską komendą reprezentowaną przez Komendanta mł. insp. Stanisława Dybowskiego w roku szkolnym 2024/2025.
-
Ogólnopolski Dzień Seniora
Każdego roku 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Data ta uświadamia społeczeństwo o obdarowaniu osób starszych w poczucie bezpieczeństwa, jak też podejmowanie działań mających na celu zapewnienie im zainteresowania, opieki, godnego życia oraz niewykluczaniu osób starszych z życia społecznego oraz bliskich. Seniorzy ze względu na doświadczenie życiowe, troskę, oddanie, chęć bycia potrzebnym, są wykorzystywani, często przez bliskie im osoby, ale też coraz częściej padają ofiarą oszustw.
-
Dwóch młodych mężczyzn i nastolatka kradli w sklepach na terenie miasta. Ich łupem padły głównie alkohole
Policjanci z płońskiej komendy zatrzymali 21-latka, którego ochrona sklepu rozpoznała jako sprawcę kradzieży. Jak się okazało młody mężczyzna razem ze znajomymi tego samego dnia „odwiedzili” kilka marketów, kradnąc w nich głównie alkohol. 20- i 21-latkowi grozi do 5 lat więzienia. O losie 14-latki zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
-
Niebezpieczeństwo na drogach związane z porannymi mgłami
Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność na drogach w związku z występowaniem gęstych porannych mgieł, które znacząco obniżają widoczność i zwiększają ryzyko wypadków. Niska temperatura i wysoka wilgotność mogą powodować tworzenie się mgieł, zwłaszcza na terenach otwartych, w okolicach lasów oraz na obszarach nad wodą.
-
Czysta szyba to podstawa bezpiecznej jazdy
Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz częściej poranki witają nas przymrozkami i oszronionymi szybami samochodów. Policjanci ostrzegają, że nadchodząca zmiana aury może nieść poważne zagrożenia na drogach, jeśli kierowcy nie zadbają o odpowiednie przygotowanie swoich pojazdów.