Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na kieszonkowców! Dwie osoby straciły portfele w czasie zakupów na targowisku miejskim
Robiąc zakupy w centrach handlowych czy na targowisku miejskim zachowaj szczególną ostrożność. W zatłoczonych miejscach, robiąc zakupy w pośpiechu, łatwiej można paść ofiarą kieszonkowców. Wczoraj, właśnie w czasie zakupów, dwie osoby straciły swoje portfele razem z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi.
-
Bezpieczeństwo podczas sezonu grzewczego – apel Policji
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczyna się sezon grzewczy, co niesie ze sobą konieczność dbania o bezpieczeństwo w naszych domach i mieszkaniach. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju urządzeń dogrzewających, aby zminimalizować ryzyko pożarów, które szczególnie w tym okresie są częstsze.
-
Europejski Dzień Seniora
Każdego roku na poziomie światowym oraz lokalnym w dniu 20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora, a w dniu 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Daty te uświadamiają społeczeństwo o obdarowaniu osób starszych w poczucie bezpieczeństwa, jak też podejmowanie działań mających na celu zapewnienie im zainteresowania, opieki, godnego życia oraz niewykluczaniu osób starszych z życia społecznego oraz bliskich. Seniorzy ze względu na doświadczenie życiowe, troskę, oddanie, chęć bycia potrzebnym, są wykorzystywani, często przez bliskie im osoby, ale też coraz częściej padają ofiarą oszustw.
-
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi [Spot polskiej Policji]
Od dobrej zabawy do tragedii droga bywa krótka. Nie zawsze to, co wydaje się atrakcyjne jest bezpieczne. Handel ludźmi to brutalna rzeczywistość. Policjanci Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji we współpracy z Biurem Kryminalnym KGP przygotowali specjalny spot, którego celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z działalności przestępców zajmujących się handlem ludźmi i zwrócenie uwagi na to, jak łatwo można stać się ofiarą, w tym przypadku… sutenera.
-
W trosce o bezpieczną drogę ku dorosłości – spotkania z uczniami szkół średnich
Policjanci wiele czasu i pracy poświęcają na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Uczniów szkół podstawowych i średnich informują o zagrożeniach, z jakimi może przyjść im się zmierzyć i tłumaczą, w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania, by takim zagrożeniom się przeciwstawić. W ostatnim czasie na zajęciach profilaktycznych funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Krysku oraz Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą.
-
Próbowała sprzedać przez Internet antyki. Podała oszustom kod do płatności mobilnych i straciła oszczędności
Niezależnie od tego czy sprzedajesz czy kupujesz przez Internet zawsze zachowaj czujność. O tym jak podstępnie działają cyberoszuści przekonała się 28-letnia mieszkanka pow. płońskiego. Kobieta chciała sprzedać antyki, a została tak zmanipulowana przez rozmówcę, że wykonywała jego polecenia i straciła 2400 zł.
-
28-latek wpadł z narkotykami w czasie kontroli drogowej. Twierdził, że marihuana pomaga mu na kłopoty żołądkowe
Kryminalni z Płońska zatrzymali 28-letniego kierowcę audi, przy którym znaleźli narkotyki. Mężczyzna twierdził, że pali marihuanę, bo pomaga mu na kłopoty z żołądkiem. Pobrana została od niego krew do badań celem sprawdzenia, czy nie kierował autem, będąc pod wpływem narkotyków. Usłyszał już zarzuty, a wkrótce może usłyszeć kolejne.
-
Zadbaj o godne warunki życia zwierząt!
Psy i koty są blisko ludzi. Niektóre z nich mają szczęście trafić do domów, gdzie zawsze są miski z jedzeniem i wodą, a w przypadku choroby, opiekunowie zapewnią im pomoc lekarza weterynarii. Niestety, nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia…
-
Webinarium CEDUR „Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców”
18 listopada 2024 roku od 10:00 do 13:15. odbędzie się bezpłatne webinarium (spotkanie online) skierowane do seniorów oraz ich opiekunów organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
-
Program „Przyszłość a Ty”
Program „Przyszłość a Ty” to trzeci etap programu „Profilaktyka a Ty”, który w latach 2006 – 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu „Razem bezpieczniej”), MEN (w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
-
Porozumienie o współpracy pomiędzy płońską komendą a ZS nr 1 w Płońsku
Od lat Komenda Powiatowa Policji w Płońsku współpracuje ze szkołami średnimi z terenu powiatu, które w swojej ofercie kształcenia mają klasy mundurowe o profilu policyjnym. Dziś komendant mł. insp. Stanisław Dybowski i dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku Michał Wojtusik podpisali porozumienie obejmujące rok szkolny 2024/2025.
-
Zaproszenie na debatę społeczną w Czerwińsku nad Wisłą
Komendant Powiatowy Policji w Płońsku mł. insp. Stanisław Dybowski, serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu płońskiego, a szczególnie miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą, na debatę społeczną, poświęconą cyberzagrożeniom i bezpieczeństwu seniorów. Debata odbędzie się 24 października br. w godz. 10:00-12:00 w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą.
-
Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 14-18 października 2024 roku, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października br.
-
Pijany wybrał się samochodem na grzyby. Gdy chciały ująć go postronne osoby, ten uciekł do lasu. Znaleźli go policjanci
Policjanci z posterunku w Glinojecku zatrzymali nietrzeźwego 57-latka, który wybrał się samochodem do lasu na grzyby. Jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwili inni kierujący, odbierając mu kluczyki od auta. Przed zgłaszającymi i policjantami mężczyzna próbował ukryć się w lesie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 3 lata więzienia.
-
Pijany z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów staranował oplem ogrodzenie posesji
Policjanci zatrzymali 43-latka, który kierując osobowym oplem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Kolonia Sochocin. Mężczyzna był pijany, a do tego posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po zdarzeniu dalszą jazdę uniemożliwił mu właściciel posesji, który na miejsce wezwał służby.