Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Radomscy policjanci apelują: reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Okres zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych utraty ich zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Jest coraz zimniej, szczególnie w nocy, dlatego zwracajmy uwagę na bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę bo każdy z nas może pomóc.
Radomscy policjanci jak co roku podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.
Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzić obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji także policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112. Zachęcamy także do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Autor: Justyna Jaśkiewicz