Warsztaty dla grona pedagogicznego dotyczące przeciwdziałania środkom odurzającym
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu od stycznia realizują warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Przedmiotowe działania mają zwrócić uwagę dorosłych na niepokojące sygnały i przeciwdziałać środkom odurzającym. Ostatnio odbyło się jedno ze spotkań w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.
Wczoraj(03.04)w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu policjanci przeprowadzili warsztaty profilaktyczne dla nauczycieli, na którym omówili czym są narkotyki i dopalacze, jak działają i co dzieje się po ich zażyciu. Policjant opowiedział o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, uzależnieniach oraz omówili zagadnienia dotyczące rodzajów narkotyków, ich wyglądu i sposobu działania. Przedstawili również procedury postępowania w przypadku ujawnienia narkotyków wśród uczniów. Podczas spotkania policjant zaprezentował zawartość profilaktycznej "walizki narkotykowej" która służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Spotkania profilaktyczne dla rodziców i kadry pedagogicznej cieszą się dużym zainteresowaniem.
Od stycznia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzą warsztaty w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Świadomy wybór - nie pije, nie palę, nie biorę". Takie szkolenia i rozmowy niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania i propagowania pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa, a także są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.
Autor: mł.asp. Marta Wziątek/WP KMP Radom