Radomscy policjanci promują służbę w Policji
Mundurowi wykorzystują każde spotkanie z mieszkańcami miasta i powiatu radomskiego prezentując służbę w Policji. Wczoraj (14.05) uczestniczyli w Mundurowych Targach Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu oraz „Dniu Bezpieczeństwa” w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Radomscy policjanci aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach i promowali służbę w Policji.
Radomscy policjanci podczas każdego spotkania z mieszkańcami Radomia i powiatu radomskiego podkreślają, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.
Takie spotkania mają na celu uświadomienie m.in. młodzieży, że wśród dróg kariery zawodowej warto brać pod uwagę pracę w Policji. Doskonałą okazją do promocji służby w Policji były zorganizowane w środę (14.05) wydarzenia:
- Mundurowe Tragi Pracy zorganizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu
- „Dzień Bezpieczeństwa” zorganizowany w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przygotowali stoiska profilaktyczne i przybliżyli zadania jakie wykonują funkcjonariusze różnych komórek. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Funkcjonariusze zachęcali do rozważenia rozpoczęcia kariery zawodowej w policyjnym mundurze i przybliżyli procedurę naboru do służby w Policji. Na przygotowanych stoiskach zainteresowane osoby otrzymały niezbędne informacje związane z aktualnie prowadzonym naborem do służby Policji.
Osoby szukające pracy miały okazję dowiedzieć się co formacja oferuje przyszłym funkcjonariuszom i jak wygląda ścieżka kariery zawodowej policjanta. Zainteresowani otrzymali również ulotki z informacjami o naborze do policji.
Autor: Justyna Jaśkiewicz