Kolejne wypadki z udziałem kierujących hulajnogami. Apelujemy o ostrożność
Policjanci wyjaśnią okoliczności dwóch wypadków, do których doszło w poniedziałek (18.08) w Radomiu. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Wczoraj (18.08) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o 2 wypadkach na terenie Radomia z udziałem kierujących hulajnogami.
Do pierwszego z nich doszło na ulicy Warszawskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 63-latek kierujący pojazdem marki Citroen zjechał na lewy pas, aby ominąć poprzedzający go pojazd i potrącił przejeżdżającego hulajnogą elektryczną po drodze dla rowerów 13-latka. W wyniku zdarzenia chłopiec został przewieziony do szpitala.
Kolejny wypadek miał miejsce na ulicy Grzecznarowskiego. 45-latek kierujący pojazdem marki Toyota najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hulajnogą elektryczną 44-latkowi, który przejeżdżał po oznakowanym przejeździe dla rowerów. W wyniku zdarzenia kierujący hulajnogą został przewieziony do szpitala.
Policjanci prowadzą postępowania, które wyjaśnią wszystkie okoliczności tych zdarzeń.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierujący hulajnogą, podobnie jak rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Nie jest zabezpieczony pasami czy poduszkami chroniącymi kierujących samochodami. Należy pamiętać, że w sytuacji nawet z pozoru niegroźnego zderzenia z pojazdem, to ci uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na doznanie poważnych urazów, które mogą zagrozić ich życiu. Dlatego niezbędne jest zwracanie szczególnej ostrożności, tym bardziej, że wśród kierujących jednośladami jest wiele dzieci, a także osób starszych. Ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od rozsądku, rozwagi i wyobraźni kierowców samochodów.
Autor: Justyna Jaśkiewicz
KMP Radom