Aktualności

Debata społeczna w Przytyku

Data publikacji 18.10.2017

We wtorek odbyło się spotkanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Przytyk.

Wczoraj w Urzędzie Gminy w Przytyku odbyło się spotkanie dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Przytyk. Podczas spotkania na pytania odpowiadali przedstawiciele policji, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu kom. Dariusz Szymański, Komendant Komisariatu Policji w Zakrzewie st. asp. Bogdan Waniak oraz Kierownik Posterunku Policji w Przytyku asp.sztab. Rajmund Kapusta.

Obecni byli m.in. przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, m.in. Wicestarosta Radomski Leszek Margas, Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński oraz m.in. dyrektorzy szkół i mieszkańcy.

Przedstawiono m.in. stan bezpieczeństwa na terenie gminy Przytyk. Zaprezentowana została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja „Moja Komenda”.

Następnie mieszkańcy i zaproszeni goście zadawali pytania przedstawicielom policji. Poruszano kwestie m.in. gromadzenia się młodzieży w pustostanie na terenie gminy, budowy przejścia dla pieszych w miejscowości Dęba, zdarzeń drogowych w miejscowości Oblas, a co za tym idzie prośba o zmianę oznakowania.

Po spotkaniu sformułowano konkretne wnioski, które będą realizowane przez funkcjonariuszy.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony