Policyjna profilaktyka i „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie”
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie” radomscy policjanci spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w czasie zabaw na świeżym powietrzu i podczas uprawiania sportów zimowych.
Radomscy policjanci spotykają się z uczniami i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Celem tych spotkań jest przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych, zarówno w domu, jak i podczas aktywności na świeżym powietrzu. Funkcjonariusze zwracają uwagę na zagrożenia, które mogą pojawić się w okresie zimowym, oraz na właściwe sposoby reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Podczas rozmów z uczniami policjanci omawiają m.in. zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk i ślizgawek, konieczność zachowania szczególnej ostrożności na drodze w zimowych warunkach, a także kwestie związane z bezpieczeństwem w domu, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia oraz gdzie i w jaki sposób szukać pomocy, w tym jak korzystać z numerów alarmowych. Nie brakuje też rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i korzyści płynących z używania odblasków przez pieszych.
O bezpieczeństwie podczas ferii podczas ostatnich spotkań z dziećmi opowiadali policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pionkach i Posterunku Policji w Wolanowie.
Tego typu spotkania realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie”, która przez cały okres ferii będzie przypominać o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Autor: Justyna Jaśkiewicz