Kierował pomimo 6 sądowych zakazów
Funkcjonariusze z radomskiej drogówki zatrzymali 34-latka, który nie stosował się do 6 orzeczonych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Mundurowi zatrzymali na ulicy Limanowskiego do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Za kierownicą auta siedział 37-letni mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości-wynik był bez zastrzeżeń. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma w sumie 6 sądowych zakazów kierowania pojazdami. Kierowca został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
Przypominamy, że łamanie sądowych zakazów stanowi poważne naruszenie prawa i może skutkować surowymi konsekwencjami takimi jak kara do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Naruszenie sądowego zakazu to nie tylko przestępstwo, ale także zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.
Autor: Justyna Jaśkiewicz
