Aktualności

Weekend na drogach miasta i powiatu

Data publikacji 20.04.2026

Podczas minionego weekendu odnotowaliśmy 4 wypadki i 28 kolizji drogowych na terenie miasta i powiatu radomskiego. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek (17 kwietnia) w Krzyżanowicach. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym zginęła jedna osoba (pisaliśmy o tym tutaj).

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę (18 kwietnia) m.in. na ulicy Słowackiego w Radomiu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  49-latek  kierujący pojazdem marki Hyundai nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył pojazdu marki Toyota,  a ten uderzył w kolejny pojazd marki Kia. Pasażer Kia został przewieziony do szpitala. Natomiast w Dąbrówce Nagórnej 42-latek kierujący motocyklem marki Suzuki najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

Podczas weekendu doszło m.in. do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich kierujących hulajnogami. Jeden z nich był nietrzeźwy.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony