Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h i kierował pomimo sądowego zakazu
Funkcjonariusze z radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do policyjnej celi. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek (6 lipca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kontrolowali prędkość na ulicy Kieleckiej. Zauważyli pojazd marki Toyoty, który jedzie z prędkością 131 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli, którym jak się okazało kierował 72-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Radomiu.
Mężczyzna został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
Odpowie za przestępstwo jakim jest niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz wykroczenie jakim jest przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu to nie tylko przestępstwo, ale także zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.
Justyna Jaśkiewicz