Aktualności

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach"

Data publikacji 13.09.2019

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła kolejna edycja kampanii „Kierowco! nie polujemy na zebrach”. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. W akcji biorą udział także uczniowie szkół podstawowych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z drogówki realizują  kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”. W realizację kampanii oprócz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zaangażowały się także placówki oświatowe z naszego regionu. Uczniowie szkół podstawowych za pomocą plakatów apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupa uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu niemal zawsze kończy się obrażeniami. Niestety do wielu takich wypadków dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Wielu uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Dlatego działania te mają na celu uświadamianie i przypominanie kierującym pojazdami m.in. o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, w tym także przejść w pobliżu szkół i placówek oświatowych.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony