Aktualności

Debata społeczna w Pionkach

Komenda Miejska Policji w Radomiu zorganizowała debatę społeczną w Pionkach dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu radomskiego.

 

W Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach w czwartek (03.10) odbyło się spotkanie dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie Radomia i powiatu radomskiego. Podczas spotkania na pytania mieszkańców odpowiadali przedstawiciele policji, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu mł.insp. Monika Sokołowska oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu asp.szt. Mariusz Szczepaniak, a także Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Murawski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu Sławomir Figarski oraz  Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych i gminnych, oświaty, straży pożarnej oraz pomocy społecznej.

Na początku spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Radomiu asp.szt. Krzysztof Jabłonka przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu radomskiego. Przybliżono także kwestie dotyczące aplikacji Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po spotkaniu sformułowano wnioski, które będą realizowane przez funkcjonariuszy.

Justyna Leszczyńska

 

Powrót na górę strony