Interweniował po służbie i zatrzymał złodzieja - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Interweniował po służbie i zatrzymał złodzieja

Data publikacji 21.09.2020

Zastępca Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wracał po służbie do domu i zauważył uciekającego mężczyznę z jakimiś przedmiotami i biegnące za nim kolejne osoby. Zatrzymał pojazd, ruszył w pościg i obezwładnił sprawcę kradzieży. Zatrzymany trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wolanowskiej. Wracający do domu po zakończonej służbie policjant zauważył uciekającego z terenu posesji młodego mężczyznę, który na rękach trzymał skrzynkę, a którego starały się zatrzymać dwie osoby. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd i natychmiast interweniował. Obezwładnił uciekiniera, który jak się okazało ukradł przedmioty z terenu prywatnej posesji. Gdy właściciele się zorientowali co zrobił sprawca ruszyli za nim. Na miejsce przyjechał umundurowany patrol. Jak ustalono, 26-latek w ciągu dnia kilkukrotnie wchodził na teren posesji, a skradzione przedmioty wynosił poza jej teren by później spokojnie je zabrać.  Ukradł m.in. rower, kilka roślin iglastych, a także po wybiciu szyb w zaparkowanych tam pojazdach ukradł m.in. narzędzia.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony