Bezpieczny przejazd - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Bezpieczny przejazd

Data publikacji 25.09.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kontrolowali ruch na przejeździe kolejowym w Natolinie. Przypominając o zasadach bezpieczeństwa w takich miejscach zwiększali świadomość użytkowników dróg. Przejazdy kolejowe to szczególne miejsca w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi lub lekceważenia zasad bezpieczeństwa, kończy się tragedią. Pamiętajmy o tym podczas naszych podróży.

Radomscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję „Bezpieczny Przejazd”. Wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei policjanci z radomskiej drogówki regularnie uczestniczą w działaniach profilaktycznych i kontrolno-prewencyjnych, tym razem w piątek na przejeździe kolejowym w miejscowości Natolin. Obecni na miejscu funkcjonariusze poza prewencyjnym oddziaływaniem, prowadzą akcję informacyjną, edukując uczestników ruchu drogowego, przypominając o zasadach bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych.

Policjanci przypominali także o zachowaniu szczególnej ostrożności w trosce o bezpieczeństwo własne i przewożonych osób. W konfrontacji z pociągiem każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał szans w starciu z setkami ton pędzącej stali.

 Apelujemy do kierowców o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony