Mazowiecka grupa SPEED wyeliminowała kolejną przeładowana ciężarówkę - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED wyeliminowała kolejną przeładowana ciężarówkę

Data publikacji 18.11.2020

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED, działający na drodze S7 na terenie powiatu radomskiego, zatrzymali do kontroli przeładowaną ciężarówkę. Pojazd którym kierował mężczyzna był przeładowany o 2 tony. Sprawca wykroczenie otrzymał wysoki mandat i zakaz dalszej jazdy.

Mazowiecka grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach i czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi z grupy SPEED kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Tym razem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED w poniedziałek patrolowali trasę S7 na terenie powiatu radomskiego. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził wózek widłowy przewożony na jednej z ciężarówek, postanowili więc sprawdzić dopuszczalną ładowność pojazdu bo mieli przypuszczenia że kierowca ciężarówki przewoził zbyt ciężki ładunek. I tym razem policjanci radomskiej drogówki nie pomylili się. Pojazd miał ładowność 1450 kg. A waga wózka widłowego z tabliczki znamionowej było o 2 tony za duża. Policjanci wobec kierującego zastosowali zakaz dalszej jazdy oraz nałożyli 400 zł mandatu karnego za przeładowanie pojazdu

Musimy pamiętać, że nie tylko prędkość jest w zainteresowaniu policjantów z grupy SPEED, reagują oni stanowczo na wszystkie wykroczenia jakie spotkają na swojej drodze.

Powrót na górę strony