Bezpieczni w sieci - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Bezpieczni w sieci

Data publikacji 28.04.2021

Dla radomskich funkcjonariuszy bardzo ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Z uwagi na panującą sytuację w kraju, zajęcia z zakresu bezpieczeństwa organizowane są w formie spotkań on-line.

Wczorajsze spotkanie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu, odbyło się w ramach lekcji wychowawczej. Asp. szt. Kamila Adamska wspólnie z st. sierż. Kamilem Wardą z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu spotkali się z uczniami klasy 6 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu. Tematem spotkania był bezpieczny dostęp do zasobów internetowych, a także zaznajomienie młodego pokolenia z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocją pozytywnego wykorzystywania internetu. W trakcie spotkanie uczniowie zostali zapoznani z Diagnozą Bezpieczeństwa w Sieci, która została przeprowadzona m.in. przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Radomiu.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali dla szkoły materiały profilaktyczno- edukacyjne, które posłużą do rozwijania świadomości na temat bezpieczeństwa poprzez interaktywne rozwiązywanie Quizów. 

Autor: asp. szt. Kamila Adamska

Powrót na górę strony